Cyklojízdy.cz - pražské cyklojí­zdy

Města cyklojízd: Praha | Brno | Plzeň | Ostrava | Liberec

Obsah:

Akce Evropského týdne mobility

Auto*Mat zve na sérii zajimavych akcí v rámci Evropského týdne mobility 2008.

  • Pondělí 15. září: Co s ulicí? (projekce v kině Světozor)
  • Středa 17. září: Jak se v Praze parkuje (happening Pražských matek)
  • Pátek 19. září: Pět bodů pro Prahu (vysvědčení za politiku města)
  • Neděle 21. září: Velká cyklojízda

Festival Zažít město jinak nabízí v rámci Evropského týdne mobility sérii osvětových akci. Pokud vás zajímá téma udržitelné dopravy, neměli byste si je nechat ujít!

Co s ulicí?

/ Projekce v kině Světozor.
Pondělí 15. září, 20:30 hod /

Promítání ve Světozoru

Film Co s ulicí? (Contested Streets) zkoumá kulturu ulic New Yorku od doby před příchodem automobilů dodnes. Ukazuje, jak se ulice města, svého času nejlépe obslouženého veřejnou dopravou v USA, proměnily z živého prostoru v dopravní koridory. Snímek přináší pohledy do Londýna, Paříže či Kodaně – měst, která se vydala cestou omezování automobilismu, aby snížila znečištění ovzduší a zlepšila kvalitu života svých obyvatel.

Film (53 min.) v anglickém znění s titulky. Promítání doplní hudební klip z pražské cyklojízdy na jaře 2008. Po projekci následuje diskuse s představiteli iniciativy Auto*Mat.

Místo: Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1.

Jak se v Praze parkuje

/ Happening Pražských matek.
Středa 17. září, 10:00 hod /

Členky občanského sdružení Pražské matky projdou některé ulice v centru Prahy a za účasti novinářů označí samolepkami auta parkující v rozporu s předpisy. Nesprávné parkování znepříjemňuje život chodcům, matkám s kočárky, seniorům i lidem se sníženou pohyblivostí, někdy je může dokonce ohrozit. Samolepky ponesou text s žádostí, aby řidiči neparkovali na chodníku, v těsné blízkosti přechodů pro chodce ani na přechodech.

Fotografie aut včetně jejich SPZ a místa chybného parkování umístí Pražské matky na webu Oživení http://přestupky.oziveni.cz.

Místo: Zahájení akce na Čechově náměstí (u kostela).

Pět bodů pro Prahu

/ Vysvědčení za politiku města.
Pátek 19. září, 11:00 hodin /

O Praze se právem říká, že je jedním z nejkrásnějších měst světa. Při přebíhání přechodů, kde svítí zelená sotva pár vteřin a kličkování na kole mezi kolonami aut kvůli neexistenci cyklistických pruhů ale člověk sotva věří, že se nachází v obdivovaném srdci Evropy. V září 2007 vyzval Auto*Mat k realizaci pěti konkrétních opatření pro Prahu přívětivější k chodcům a cyklistům. Letos vystavíme vedení města vysvědčení. Podpořte nás při jeho předání!

Seznamte se Pěti body Auto*Matu pro Prahu a připojte se k našim požadavkům: http://auto-mat.cz/vyzva.

Místo: Letenská pláň – Informační centrum Městského okruhu, Praha 7

Cyklojízda

Cyklojízda

Neděle 21. září, 15:00 hodin

Tradiční veselá jízda centrem Prahy. Vyzkoušejte si, jak pohodlným a rychlým dopravním prostředkem ve městě je jízdní kolo. Vychutnejte si klíčové tepny metropole bez automobilového provozu. Zažijte příjemnou atmosféru cyklojízdy, kde určitě potkáte přátele a známé. Největší happening v městě! Pojeďte s námi!

Účastněte se pražských cyklojízd: http://cyklojizdy.cz

Místo: Cyklojízda startuje v 15 hodin od Rudolfína (náměstí Jana Palacha), končí v 17 hodin tamtéž.

Evropský den bez aut

Pouliční festival
neděle 21. září, 10:00 – 20:00 hodin

Přijďte se pobavit na Smetanovo nábřeží, které bude na oslavu Dne bez aut 2008, organizovaného Evropskou komisí, po celý den uzavřeno pro automobily a otevřeno lidem. Hudby, cyklistická zóna, historické procházky, přehlídka řemesel, občerstvení a další. Zažijte, jak příjemné dokáže být centrum města bez automobilového provozu! Pořádá Hlavní město Praha.

Místo: Smetanovo nábřeží (od Palachova náměstí k Národnímu divadlu), Praha 1

Podpořte Auto*Mat – jeďte v tom taky!: http://www.auto-mat.cz/zapojtese.php

Festival Zažít město jinak se koná za laskavé podpory Ministerstva životního prostředí a Magistrátu hlavního města Prahy.
Zažít město jinak podporují: CityBikes.cz, Ekolo.cz, Radio 1, Stream.cz, Expats.cz, Provokátor.org, časopis Cykloturistika, Listy hlavního města Prahy, Nový prostor.

Leták ke stažení:

Zadní strana
Přední strana

Pořadatel akce: Auto*Mat

Článek byl převzat z webu sdružení Auto*Mat.


« zpět na titulní stránku

 

Kontaktujte nás na info@cyklojizdy.cz. Cyklojízdy podporují...

 na titulní stránku