Cyklojízdy.cz - pražské cyklojí­zdy

Města cyklojízd: Praha | Brno | Plzeň | Ostrava | Liberec

Obsah:

Realizace pomníku je na spadnutí, pomůžete?

O výstavbě pomníku na rušné, dříve velmi nebezpečné křižovatce Kpt. Jaroše, začal okruh nejbližších přátel Honzy Bouchala přemýšlet už před sedmi lety. V porotě pro výběr pomníku tehdy seděl i režisér Martin Mareček a jak sám říká, je rád, že nakonec zvítězil návrh jednoho z nejrenomovanějších českých umělců – Krištofa Kintery.  Dílo s názvem Bike to haeven, které bude nakonec na nově zrekonstruované křižovatce připomínat Honzovu smutnou událost, dostalo za ty roky příprav a úředních koleček  i trochu širší význam. Jak podotkla Tereza Vohryzková, pomník je nyní věnován všem cyklistům, kteří zemřeli v pražských ulicích.

Sloup k výrobě pomníku darovala Kooperativa Uhlířské Janovice. Kolo věnoval Bajkazyl, bezplatně jej opískovala firma Štěrba a instalaci provede zdarma Eltodo. Také sochař Krištof Kintera pracuje bez nároku na honorář. Na výrobě sloupu se podílejí Richard Wiesner a Anna Bürgermeisterová. K úhradě materiálu, postříbření sloupu, jeho dopravy do Prahy a produkčních nákladů potřebuje Auto*Mat sehnat zhruba dvě stě tisíc korun. Iniciativa proto zahájila veřejnou sbírku. Libovolnou částkou může přispět každý, kdo chce vznik pomníku podpořit.

Svou troškou do mlýna můžete přispět na speciálně zřízený transparentní účet: https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100063331

Více informací o realizaci pomníku můžete zjistit zde.


« zpět na titulní stránku

 

Kontaktujte nás na info@cyklojizdy.cz. Cyklojízdy podporují...

 na titulní stránku