Cyklojízdy.cz - pražské cyklojí­zdy

Města cyklojízd: Praha | Brno | Plzeň | Ostrava | Liberec

Obsah:

Visegrádská orientační cyklojízda se slavností v palácové zahradě

Pojďme společně oslavit, zažít a ochutnat středoevropskou spolupráci trochu jinak: po zemích Visegrádu se projedeme, aniž bychom museli opouštět Prahu. V neděli 19. května odpoledne se koná Visegrádská orientační cyklojízda Prahou ukončená Visegrádským piknikem v zahradách polského velvyslanectví, Fürstenberského paláce na Malé Straně.

Visegrádská orientační cyklojízda Prahou patří mezi doprovodné akce 1. Visegrádského cyklistického závodu, který se ve stejný víkend koná pod záštitou ministrů zahraničních věcí V4 na trase Budapešť–Krakov. Pro ty z Vás, kteří se nechystají ujet na kole 533 kilometrů za 24 hodin, jsme připravili příjemnou projížďku Prahou spojenou s výjimečným zahradním piknikem.

Start Visegrádské cyklojízdy:  14:00 / Loretánské náměstí, před budovou MZV ČR

Cyklojízda začne u sídla Ministerstva zahraničních věcí, Černínského paláce na Loretánském náměstí, a „úkolem“ účastníků bude projet – ve skupinách nebo individuálně – přes stanoviště u velvyslanectví Maďarska a Slovenska v Dejvicích až do cíle v zahradách polské ambasády s krásným výhledem na Pražský hrad. Zahrady ambasády se široké veřejnosti otevírají pouze jednou za několik let, nyní u toho můžete být i Vy s vaším kolem. V zahradách následuje Visegrádský piknik,  pro který jednotlivé státy připravily bohatou nabídku degustací národních specialit, a kde zahrají čtyři folklorní hudební skupiny ze čtyř zemí V4. Nebude chybět ani program pro děti.

Nezávazná registrace (pro představu o chystané účasti)
 [contact-form 1 “submit_for_activity”]

Připojte se k události na Facebooku

 

 

Doporučená maximálně klidová trasa
Pražský online vyhledávač tras na Prahounakole.cz pro vaše cesty na kole nejen na Hradčany

Záštitu nad akcí, která se koná v rámci předsednictví Polska ve Visegrádské skupině, převzali velvyslanci Maďarska, Polska a Slovenska a české MZV. Organizátory jsou Polský institut v Praze, Velvyslanectví Polské republiky a sdružení Auto*Mat.

Partnery cyklojízdy a visegrádského pikniku jsou velvyslanectví a kulturní instituty Maďarska a Slovenska, MZV ČR, polské Ministerstvo zemědělství, Dolnoslezský kraj, agentura Czech Tourism a Slovenská agentura cestovního ruchu.
Na Visegrádském pikniku vystoupí: Buraky (PL) / Limbora (SK) / Duo Kutas & Koran (HU) / Slovácko ml. (CZ)


« zpět na titulní stránku

 

Kontaktujte nás na info@cyklojizdy.cz. Cyklojízdy podporují...

 na titulní stránku