Cyklojízdy.cz - pražské cyklojí­zdy

Města cyklojízd: Praha | Brno | Plzeň | Ostrava | Liberec

Obsah:

Cyklojízda muzejní nocí

Kultura začíná v ulici, kde žijeme. Unikátní muzejní cyklojízda spojuje pět vybraných výstav se zážitkem noční Prahy na kole. Peloton Pražanů jedoucích za kulturou startuje v sobotu 14.6. v osm hodin ve Střešovicích a končí o půlnoci na Kampě v nádherném prostředí Sovových mlýnů, připojit se ale můžete i kdekoliv na trase.

 
Pražská muzejní noc na kole - mapka

Program

Začátek: Muzeum veřejné dopravy, Vozovna Střešovice – Patočkova 4
Historie MHD v Praze
odjezd z místa 20:00 hod

Zastávka 1. Veletržní palác – Dukelských hrdinů 47
ITCA – Mezinárodní trienále současného umění 2008. Umělecké tendence, které zůstávají stranou hlavního proudu současného výtvarného umění.
odjezd z místa 21:00

Zastávka 2. Muzeum hlavního města Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8 – Florenc
Starou Prahou Václava Jansy. Konfrontační výstava akvarelů Václava Jansy (1859-1913) se současnými fotografiemi Ondřeje Poláka.
odjezd z místa 22:00

Zastávka 3. Vysoká škola umělecko-průmyslová, Nám. Jana Palacha 80
Artsemestr ´08. Přehlídka klauzurních prací studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze vytvořených v průběhu letního semestru 2007/2008.
odjezd z místa 23:00

Zakončení: Museum Kampa – U Sovových mlýnů 2
František Kupka (1871-1963). Jedna z nejvýznamnějších kolekcí děl tohoto průkopníka abstraktního umění.

Více o Muzejní noci na praha.muzejninoc.cz

Co s sebou

Pro noční cestování po Praze doporučujeme světla a večerní cyklistické oblečení — košile, šaty, lodičky, saka. Bezpečné parkování bicyklů bude zajištěno, nezapomeňte ale ani na vlastní zámky.

Jak do Střešovic

Mapka přijezdu do StřešovicZ centra Prahy (například z Klárova) se do Střešovic nejsnáze vyjede přes západní cíp Letné, kde se napojíte na trasu A15. Po lávce přejedete Chotkovu, projedete Chotkovy sady a od letohrádku pokračujete ulicemi Mariánské Hradby a Jelení (doporučujeme chodník podél hradních zahrad). Od křížení ulice U Brusnice už vede po pravé straně ulice cyklostezka, která nás dovede až k Patočkově. Podél Patočkovy se přesunete vpravo k přechodu pro chodce, převedeme jí a jste u vozovny.

Ostřílenější jezdci pak nebudou mít potíže použít pro cestu z centra cyklopruh v Chotkově, samotné Mariánské Hradby a Jelení ulici.

Leták


Letak cyklojizdy Prazska muzejni noc 2008


« zpět na titulní stránku

 

Kontaktujte nás na info@cyklojizdy.cz. Cyklojízdy podporují...

 na titulní stránku