Cyklojízdy.cz - pražské cyklojí­zdy

Města cyklojízd: Praha | Brno | Plzeň | Ostrava | Liberec

Obsah:

Doporučujeme

Zde postupně vzniká seznam pražských cykloshopů, cyklodílen a komunitních míst podporujících městskou cyklistiku.

 

Cyklostrategie – Celorepublikový rozcestník toho podstatného v rozvoji cyklodopravy.
Bajkazyl – Legenda mez pražskými cyklokomunitními prostory. Celý rok na Tachovském náměstí na Žižkově, od jara do podzimu na náplavce pod Palackého náměstím, celý rok v Meet factory – kavárna, komunitní centrum městských cyklistů, cyklodílna, půjčovna kol, místo na setkávání a zároveň skupina milovníků kol ve městě, nabízející stavbu kol na míru za rozumnou cenu a osobní přístup každému zájemci.
reKOLA: Kola na ulici, kola pro všechny – První celopražský a zároveň DIY systém veřejných kol. Přihlašte se přes svůj smartphone, zaplaťte vstupní registrační poplatek a používejte kterékoliv z flotily více jak sta růžových reKOL sloužících po Praze.
Citybikes – Kamenný obchod ve Vršovicích a e-shop s pestrou nabídkou městských kol, elektrokol a příslušenství dlouhodobě aktivně podporující rozvoj městské cyklodopravy v Praze.
Cyklospeciality/Anglická legenda – Nuselská pobočka vyhlášeného brněnského obchůdku zaměřeného zejména na skládačky Brompton a citybiky. Dlouhodobí podporovatelé městské cyklistiky v Brně a v Praze.
VeloRama – kamenná prodejna v Ďáblicích, servis ale zejména e-shop zaměřený na moderní skládací kola, jenž dlouhodobě podporuje pražskou městskou cyklistiku.
Funbikes – historicky první pražský kamenný cykloobchod zaměřený výhradně na kola fixed-gear a single speed najdete na Žižkově v cykloulici Bořivojova. Organizátoři Garage race, alleycatu či goldsprintové ligy. Staví kola na míru, servisují.
Festka – vývojářský tým s mezinárodními ambicemi, působností a úspěchy, vinohradský obchod, dílna a e-shop a zároveň otevřená komunita lidí, kteří si oblíbili fixed-gearová kola a snaží se je a jejich  kulturu přivést do ulic Prahy. Členové Festky chtějí být i poradcem – kamarádem tak, aby se fixie riderem mohl stát každý. Podporují rozvoj bikepola a cyklistiku ve všech rozměrech.
Headquarters – Žižkovská cyklodílna a kulturní prostor sídlící na rohu cykloulice Bořivojova a Chvalovy. Mísní posádka se specializuje na fixed gear kola, ale sestaví vám prakticky cokoliv.
Pedal Project – volné uskupení milovníků designu, cyklistiky a kulturního městského životního stylu, který je nedílnou součástí života všech jeho členů. Pedálové jsou propagátory kol fixed-gear a autoři PedalProject magazínu. Mimo jiné organizovali goldsprinty, zimní závody v žižkovských tunelech a jiné. MAjí i své ústředí v žižkovské cykloulici Bořivojova.   
OKOLO bikes – Půjčovna kol blízko náměstí Republiky
LeBikes: kola z Prahy – recyklátorská skupina z horního Žižkova, která tvoří ze starých opotřebených kol originální šperky
Hyena – bike laboratory – staví – závodí – vyvíjí – renovuje a sbírá kola.
SegraSegra – Oděvně návrhářský ateliér specializovaný na oblečení na míru pro jízdu ve městě na kole.
Krust – Výrobce a prodejce elegantních cyklohelem do města.
Růžové-kolo.cz – Projekt na tvorbu neukradnutelných a viditelných kol
ekolo – Obchod v dřívějších Dopravních podnicích na Bubenské se zaměřením na elektrická kola
galas.borec.cz Galasovy cyklojízdy – Skupinové čtvrteční a sobotní cykloprojížďky pro lidi, kteří by rádi poznali Prahu a její okolí ze sedla kola a seznámili se přitom s novými lidmi.


« zpět na titulní stránku

 

Kontaktujte nás na info@cyklojizdy.cz. Cyklojízdy podporují...

 na titulní stránku